Αθλητισμός
Εντός έδρας παιχνιδια για τους πρωτοπόρους
![](https://www.xtypos.gr/wp-content/uploads/2014/10/images_sports_xaidari1.jpg)
Αγώνες ‘’στο σπίτι τους’’ δίνουν οι περισσότεροι από τους πρωτοπόρους του πρώτου ομίλου της Α’ ΕΠΣΑ με τον Α.Ο. Χαϊδαρίου να υποδέχεται στο γήπεδο Τάκης Χαραλαμπίδης τον Ολυμπιακό Λιοσίων. Η τρίτη της κατάταξης Α.Ε. Χαλανδρίου θα αγωνιστεί στο γήπεδο της Νέας Ιωνίας κόντρα στον Α.Ο. Παλαιού Φαλήρου με τους πράσινους να θέλουν την νίκη που θα τους κρατήσει ψηλά. Με τη σειρά του ο δεύτερος Φωστήρας Ηλιούπολης έχει πιο δύσκολη αποστολή αφού θα αγωνιστεί στο γήπεδο του Πράσινου Λόφου του Ηρακλείου κόντρα στην τοπική Αθλητική Ενωση. Ένας ακόμη αγώνας με ενδιαφέρον είναι αυτός που θα γίνει την Κυριακή στο γήπεδο των Οριζομύλων ανάμεσα στον δυνατό Α.Ο. Αγ. Ελεούσα και τον πέμπτο της βαθμολογίας Θρίαμβο ενώ στο γήπεδο του Ελληνικού τα Σούρμενα θα υποδεχθούν την Ηλιούπολη.
Διαβάστε επίσης: