Ένα μικρό, παραδοσιακό γλέντι με την ευκαιρία της λήξης των μαθημάτων Αρβανίτικης Παράδοσης λόγω καλοκαιριού, διοργάνωσε τοι βράδυ της Τετάρτης 31 Ιουλίου 2024 ο Σύλλογος Αρβανίτικου...
Την Παρασκευή 5 Ιουλίου, στην πλατεία Ηρώων στα Άνω Λιόσια και παρουσία του δημάρχου Φυλής, Χρήστου Παππού, παρουσιάστηκε η καλοκαιρινή γιορτή του συλλόγου Αρβανίτικου Πολιτισμού “Η...
Με μια παραδοσιακή μάζωξη εγκαινίασε άτυπα ο Σύλλογος Αρβανίτικου Πολιτισμού Άνω Λιοσίων “Η Γρίζα” τη νέα της Στέγη, κάτι που έκανε πράξη ο Δήμος Φυλής και...