Λυκόβρυσης - Πεύκης
Παρέμβαση της Συμμαχίας Πολιτών για το στολισμό του Δήμου
![](https://www.xtypos.gr/wp-content/uploads/2014/08/images_NEW_PHOTOS_parataxeis_simmaxia_politon.jpg)
Η παράταξη ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΠΟΛΙΤΩΝ με παρέμβασή στη συνεδρίαση του δημοτικού συμβουλίου τόσο του επικεφαλής της Γιάννη Θεοδωρακόπουλου, πρώην δημάρχου Πεύκης, όσο και του δημοτικού συμβούλου και πρώην αντιδημάρχου Κώστα Μπαλδεράνου, ζήτησε να προχωρήσει γρήγορα ο Χριστουγεννιάτικος στολισμός στους δρόμους και τις πλατείες του δήμου, ώστε οι δυο πόλεις, η Πεύκη και η Λυκόβρυση, να αλλάξουν εικόνα και να περάσουν στην εορταστική περίοδο.
«Όλοι έχουμε ανάγκη εορταστικές νότες αυτές τις δύσκολες εποχές» ανέφεραν και πρόσθεσαν ότι όσο πιο γρήγορα στολιστεί ο δήμος τόσο περισσότερο θα βελτιωθεί η διάθεση των κατοίκων ενώ θα βοηθηθεί και το κλίμα για την τοπική αγορά.Βέβαια παρατηρώ κάποια προβλήματα γιατί ενώ παλιότερα κατεβάζαμε τα στολίδια από τις κολώνες της ΔΕΗ, αμέσως μετά τις γιορτές, τα τελευταία χρόνια η δημοτική αρχή… ξεχνάει όλο το χρόνο να τα κατεβάσει. Αυτή η τακτική είναι λανθασμένη και οι συνέπειες για το δήμο είναι άσχημες» υπογράμμισε ο κ. Μπαλδεράνος.
Μην ξεχνάτε την εφημερίδα ‘ΧΤΥΠΟΣ’. Κυκλοφορεί από το Σάββατο στα περίπτερα της Αθήνας και του Πειραιά.Με αποκλειστικές ειδήσεις ρεπορτάζ και άρθρα. Επίσης, με μεγάλες χρήσιμες προσφορές και δώρα.