Αθλητισμός

ΖΑΟΝ: Πρεμιέρα με νίκη επί του Κουκακίου

Δημοσιεύθηκε

στις

Με μια εντυπωσιακή εντός έδρας νίκη 62-20 επί του ΑΟ Κουκάκι ξεκίνησε η Γυναικεία Ομάδα Μπάσκετ του ΖΑΟΝ Κηφισιάς τις υποχρεώσεις της για την Αγωνιστική Περίοδο 2015-16. Με νέες ιδιαίτερες εμφανίσεις και ανανεωμένο ρόστερ ο ΖΑΟΝ κυριάρχησε από το πρώτο δεκάλεπτο με διαφορά 16 πόντων.
Καββαδία και Πατσιώρα άνοιξαν το σκορ στο παιχνίδι και έκαναν εξαιρετική εμφάνιση με 12 & 14 πόντους αντίστοιχα. Η Καλπαδάκη ήταν 1η σκόρερ του παιχνιδιού με 19 πόντους και 10 κλεψίματα. Καλύτερη φάση του αγώνα η συνεργασία picknroll Μπασιαδάκη Στ με Πατσιώρα καλάθι και φάουλ.
ΖΑΟΝ (Μπαρλά-Μάλλια): Καββαδία (12), Πατσιώρα (14), Κουτούγκα (2), Μπασιαδάκη Στ., Τσίμπου, Δεσποτίδου (6), Μπασιαδάκη Ιφ. (5), Μουστάκη, Καλπαδάκη (19), Καστρινού (2), Μήκου (2), Ματσούκα