Ο Α.Ο.Πεύκης φιλοξενεί τον Ιωνικό

Κόντρα στους Νικαιώτες του Ιωνικού θα τεθεί στην πρώτη αγωνιστική μετά το Πάσχα ο Α.Ο. Πεύκης που μπορεί να έχει ελάχιστες ελπίδες για την σωτηρία ωστόσο παλεύει σε πάθε παιχνίδι για το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα. Αυτό έγινε και στην Ελευσίνα κόντρα στον διεκδικητή του πρωταθλήματος Πανελευσιανιακό, όπου χρειάστηκαν οι καθυστερήσεις του αγώνα για να λυγίσουν με σκορ 1-0.

Από το 65΄ οι Πευκιώτες έπαιζαν με παίκτη λιγότερο μετά την αποβολή του Γιαννουλάκη με δεύτερη κίτρινη κάρτα και λίγο πριν τη λήξη ο τερματοφύλακας Δράμπαλης έπιασε πέναλντι που κέρδισαν οι γηπεδούχοι και κτύπησε ο πρώτο σκόρερ τους Κουσκουνάς. Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων δέχθηκαν γκολ που έκρινε τον νικητή της συνάντησης και στο επόμενο αποβλήθηκε, επίσης, με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Μπιταξής τελειώνοντας με εννέα μέσα στο γήπεδο.