Στον τελικο με αβανταζ εδρας η ΑΕΚ κόντρα στον ΟΦΣΠ

Στον τελικό του πρωταθλήματος βόλεϊ γυναικών έφτασαν οι κοπέλες της ΑΕΚ, μετά τις δύο νίκες που πέτυχαν επί του ΠΑΟ, και εκεί θα συναντήσουν τον περσινό πρωταθλητή ΟΣΦΠ που πέρασε αντίστοιχα τον Φ.Ο. Βριλήσσια. Το πρώτιο ματς είναι προγραμματισμένο για την Παρασκευή 11 Απριλίου, στις 20.00 (κεκκλεισμένων των θυρών).

Οι κιτρινόμαυρες στο κλειστό του Ιωνικού Ν.Φ., μπροστά στο κοινό τους,  νίκησαν τις πράσινες με 3-1 σετ (25-18, 25-23, 19-25, 25-18) πιέζοντας στο σερβίς. Στο δεύτερο παιχνίδι στο γυμναστήριο των Ολυμπιονικών του Πανελληνίου στην Κυψέλη τα κορίτσια με το Δικέφαλο, πραγματοποιώντας μια από τις καλύτερες εμφανίσεις τους, επιβλήθηκαν εκ νέου με 3-0 σετ (21-25, 09-25, 24-26), έχοντας πολύ καλό μπλοκ και αμυντική οργάνωση και τώρα θα διεκδικήσουν τον τίτλο. Η ομάδα του Φ.Ο. Βριλήσσια ηττήθηκε από τον Ολυμπιακό στο κλειστό του Ρέντη με 3-0 σετ (25-16, 25-22, 36-34) παλεύοντας αποτελεσματικά στο δεύτερο και στο τρίτο, ενώ στην έδρα τους γνώρισαν την ήττα με 3-1 σετ (20-25, 31-29, 25-21, 25-23). Τώρα θα δώσουν αγώνες κατάταξης κόντρα στον ΠΑΟ για την κατάληψη της τρίτης θέσης.