ΕΠΣΑ Β΄ Κατηγορία (7η αγωνιστική)

Ακάδημος – Αναγέννηση Πετρούπολης: 4-2

Σημαντική νίκη που τον ανέβασε πάνω από τη μέση της βαθμολογίας του τρίτου ομίλου πέτυχε ο Ακάδημος διαλύοντας την Αναγέννηση Πετρούπολης με σκορ 4-2. Οι Μαρουσιώτες πήραν προβάδισμα με γκολ του Σπανού στο 13΄ ενώ εννέα λεπτά αργότερα ο Σαρέλης έκανε το 2-0.

Οι φιλοξενούμενοι στο 31΄ μειώσαν σε 2-1 με τον Λεμπέση αλλά γρήγορα και πιο ειδικά στο 34΄ η ομάδα των προαστίων μας κέρδισε πέναλτι με τον Σιδηρόπουλο να το εκτελεί εύστοχα κάνοντας το 3-1 που ήταν και σκορ πρώτου ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος ο Κουρουνιώτης στο 61΄ ανέβασε τον δείκτη στο 4-1 και οι φιλοξενούμενοι με ένα γκολ στο 73΄ με τον Ρεστόβ μείωσαν τη διαφορά στο 4-2 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.
• Το Σάββατο  ο Ακάδημος στα πλαίσια της 8ης αγωνιστικής αγωνίζεται εκτός έδρας κόντρα  στον Γ.Σ. Πατήσια.

ΑΚΑΔΗΜΟΣ: Σαλίκας, Μιχαλόπουλος, Βουγιούκας, Κοτίτσας, Σπανός, Κόβι (54΄Ζήκος), Δελμαδώρος, Δημαράς (66΄Ντούτσης), Σαρέλης (63΄Φωτόπουλος), Κουρουνιώτης, Σιδηρόπουλος.