Kύπελλο …τρικαλινό!

Μετά από έναν αγώνα για γερά νεύρα η ομάδα των Τρικάλων κατάφερε να κερδίσει με 3-2 τον Εθνικό και να σηκώσει την κούπα του κυπέλλου της Γ’ Εθνικής κατηγορίας. Η συγκεκριμένη αναμέτρηση τα είχε όλα, όπως 2 πέναλτι, 5 γκολ, φωνές και διακοπή. Οι τυπικά γηπεδούχοι, πέρασαν μπροστά στο σκορ στο 11′, όπου μετά από του Σαχινίδη η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα. Λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου ο Εθνικός ισοφάρισε σε 1-1 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σούφλα. Αξίζει να σημειώσουμε πως λίγο πριν την λήξη του αγώνα, είχαμε τραυματισμό ενός οπαδού του Εθνικού, αλλά όλα πήγαν καλά με την υγεία του.
Στο δεύτερο ημίχρονο τα Τρίκαλα ήταν ανώτερα από τον Εθνικό και στο 52′ μπήκαν μπροστά στο σκορ. Ο Βαγγελή εκτέλεσε εύστοχα πέναλτι που κέρδισε η ομάδα του κάνοντας το 2-1. Οχτώ λεπτά αργότερα τα Τρίκαλα΄, πάλι με τον Βαγγελή τριπλασίασαν τα τέρματά τους.
Στο 85′, ο Εθνικός μπήκε ξανά στο παιχνίδι, αφού μείωσε σ 3-2 με ένα σουτ του Σούφλα. Λίγα λεπτά αργότερα ο Εθνικός ζήτησε πέναλτι, ο διαιτητής δεν το καταλόγισε και κάπου εκεί ξεκίνησε μία δεκάλεπτη ένταση σε αγωνιστικό χώρο και εξέδρα.
Αξίζει να αναφέρουμε πως τα Τρίκαλα έγιναν η δεύτερη ομάδα της Θεσσαλίας που κατακτούν το συγκεκριμένο τρόπαιο, μιας και πρώτη ήταν η Λάρισα.

ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ (Περικλής Αμανατίδης): Ντάσκας, Σκούπρας, Τέλλος, Παπαευθυμίου Π., Κουτσόπουλος, Σπάσιτς, Βαγγελή, Κέρι, Μοσχάκης (73′ Ζυγκερίδης), Καμπλιώνης (100′ Μπασιάκας), Σαχινίδης (82′ Πέντσας)

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ (Θύμιος Γεωργούλης): Βουτσινάς, Χαλκιάς (64′ Σταφσουλάι), Γερόλυμος, Μακρής, Κουκούλης, Γούλας (75′ Υφαντής), Παυλάκης, Σούφλας, Λύγκος (72′ Παυλόπουλος), Δωροβίνης, Μάναλης