Αγίας Παρασκευής
Αγ. Παρασκευή: Οι μαθητές του 5ου Γυμνασίου ενίσχυσαν με τις “σοδειές” τους το Κοινωνικό Μαγειρείο
![](https://www.xtypos.gr/wp-content/uploads/2021/02/santaa.png)
Δράση στα πλαίσια του Περιβαλλοντικού Προγράμματος «Ραντεβού στη Σχολική μας αυλή με Κηπουρική και Τέχνη» που εφαρμόζεται για το σχολικό Έτος 2020-2021 πραγματοποιήθηκε στο 5ο Γυμνάσιο Αγίας Παρασκευής.
Συγκεκριμένα, το Γ2 τμήμα που συμμετέχει στο πρόγραμμα, συγκέντρωσε μαρούλια-σαλάτες-κρεμμυδάκια, τα οποία καλλιεργούν τα ίδια τα παιδιά βιολογικά στον λαχανόκηπο του σχολείου και τα προσέφεραν στο Κοινωνικό Μαγειρείο του Δήμου Αγίας Παρασκευής.
Τη δράση τίμησαν με την παρουσία τους ο Διευθυντής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Β’ Αθήνας κ. Ψαχούλας Ιωάννης, η Υπεύθυνη της Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Β’ Αθήνας κα. Πετρίδου Βαρβάρα και ο Πρόεδρος της Δευτεροβάθμιας Σχολικής Επιτροπής του Δήμου Αγίας Παρασκευής κ. Θεόδωρος Μπουρλιάσκος.
Continue Reading