Αγίας Παρασκευής
Προσφορά σε τρόφιμα για τους ωφελούμενους του Δήμου Αγίας Παρασκευής
![](https://www.xtypos.gr/wp-content/uploads/2020/12/Screenshot-from-2020-12-31-11-09-02.png)
Γνωστή εταιρία μεταφορών προχώρησε σε μία ακόμα γενναιόδωρη κίνηση προς το Δήμο Αγίας Παρασκευής, με την οποία θα καλυφθούν ακόμα μεγαλύτερες ανάγκες των πολιτών.
Η εταιρία προσέφερε 428 κιλά κρέας (τα 214 παραδόθηκαν χθες, 30/12/2020 και τα υπόλοιπα 214 κιλά τις αμέσως επόμενες ημέρες) τα οποία μετέφεραν με ιδιόκτητο φορτηγό- ψυγείο τους στον Δήμο και θα διατεθούν μέσω του κοινωνικού μαγειρείου και παντοπωλείου προς τους ωφελούμενους.
Τα τρόφιμα παρέλαβε ο Δήμαρχος Βασίλης Ζορμπάς, ο οποίος ευχαρίστησε την εταιρία αλλά και τον ιδιοκτήτη της προσωπικά, κ. Ηλία Λέπουρα. Μαζί με τον Δήμαρχο, στην παραλαβή των τροφίμων, το παρών έδωσαν ο Γ.Γ. του Δήμου, Μιλτιάδης Κύρκος, ο Αντιδήμαρχος Κοινωνικής Πολιτικής, Νικόλαος Κωβαίος και η Διευθύντρια Κοινωνικών Υπηρεσιών Αντωνία Γκίνη.
Continue Reading