Άγίου Δημητρίου
Άγιος Δημήτριος: Δωρεάν rapid test μέσα από το αυτοκίνητο, στο Πάρκο Ασυρμάτου
![](https://www.xtypos.gr/wp-content/uploads/2020/12/BeFunky-Collage-83-800x445-1.jpg)
Την Κυριακή 27 και τη Δευτέρα 28 Δεκεμβρίου, κλιμάκιο του ΕΟΔΥ θα βρίσκεται στο Δήμο Αγίου Δημητρίου για τη διενέργεια rapid test ανίχνευσης του κορωνοϊού.
Η δράση του ΕΟΔΥ θα γίνει στο Πάρκο Ασυρμάτου, από τις 10:00 το πρωί έως τις 15:00 το μεσημέρι, όπου οι πολίτες θα προσέρχονται αποκλειστικά με όχημα: αυτοκίνητο , δίκυκλο
, ποδήλατο
ή και πατίνι
προκειμένου να εξεταστούν.
Η προσέλευση θα γίνεται με αποστολή 1 στο 13033
Στα οχήματα θα πρέπει να επιβαίνουν μέχρι 2 ενήλικα άτομα, που θα φέρουν μαζί τους ταυτότητα και ΑΜΚΑ, ενώ το αποτέλεσμα της εξέτασης θα τους γνωστοποιηθεί μέσω sms στο κινητό τους τηλέφωνο. Η είσοδος στο Πάρκο Ασυρμάτου θα γίνεται από την οδό Ασυρμάτου και η έξοδος από την οδό Αγωνιστών Πολυτεχνείου.
![](https://www.notia.gr/wp-content/uploads/2020/12/132721758_2846569545603821_1664889662324334512_o.jpg)
Στο χώρο θα βρίσκονται υπάλληλοι της Δημοτικής Αστυνομίας, προκειμένου να συνδράμουν στη διευκόλυνση κυκλοφορίας των οχημάτων και τη γρήγορη εξυπηρέτηση όλων των πολιτών.
Η διενέργεια του τεστ διαρκεί μόνο δυο λεπτά και δικαίωμα να το κάνουν έχουν όλοι οι κάτοικοι του Αγίου Δημητρίου, αλλά και πολίτες από τις γύρω περιοχές.