Αιγάλεω
Συνεχίζεται το πρόγραμμα εξετάσεων για τον HIV και τις Ηπατίτιδες στο Αιγάλεω
![](https://www.xtypos.gr/wp-content/uploads/2022/01/270461489_1571676326549961_37045015891019013_n.jpg)
Συνεχίζεται την Τετάρτη 5 Ιανουαρίου το πρόγραμμα ενημέρωσης και εξετάσεων για τον HIV (AIDS) και τις Ηπατίτιδες Β και C, που υλοποιεί ο Δήμος Αιγάλεω σε συνεργασία με την Μ.Κ.Ο «PRAKSIS».
Η κινητή μονάδα θα βρίσκεται στην πλατεία Ελευθερίου Βενιζέλου (έξοδος μετρό) από τις 11:00 έως τις 14:00, όπου οι ενδιαφερόμενοι θα μπορούν να υποβάλλονται σε δωρεάν γρήγορο τεστ ανίχνευσης αντισωμάτων για τον HIV και τις Ηπατίτιδες Β και C.
“Η πρόληψη με τις απαραίτητες ιατρικές εξετάσεις παίζει κομβικό ρόλο στην υγεία και τη μακροζωία.”, σημειώνει χαρακτηριστικά ο Δήμος.
Continue Reading