Αμαρουσίου
Την πρωτοχρονιάτικη πίτα τους έκοψαν «Οι Φίλοι του Δάσους Συγγρού»
![](https://www.xtypos.gr/wp-content/uploads/2020/02/IMG-09792f6c42b06c22725bd51a2072941a-V.jpg)
Παρουσία δεκάδων μελών και φίλων, ο Σύλλογος «Οι Φίλοι του Δάσους Συγγρού» έκοψε την Πρωτοχρονιάτικη πίτα του στον πύργο του Δάσους Συγγρού.
Τον Δήμαρχο Αμαρουσίου κ. Θεόδωρο Αμπατζόγλου εκπροσώπησε η εντεταλμένη σύμβουλος Δημοσίων Σχέσεων κα Ρένα Χαλιώτη, εκφράζοντας στο χαιρετισμό της τη στήριξη της Δημοτικής Αρχής στο σημαντικό περιβαλλοντικό έργο του συλλόγου.
Στην εκδήλωση παραβρέθηκαν επίσης ο Πρόεδρος του ΙΓΕ κ. Νίκος Θυμάκης, ο Διευθυντής του ΙΓΕ κ. Γεώργιος Μπαλωτής και η Δημοτική Σύμβουλος κα Φανή Λέκκα.
«Ο Δήμος Αμαρουσίου και ο Δήμαρχος προσωπικά είμαστε κοντά σας και στηρίζουμε το σοβαρό έργο που επιτελείτε για την προστασία του Κτήματος Συγγρού. Έχουμε τον ίδιο στόχο. Να προστατευθεί με κάθε νόμιμο μέσον ο δασικός του χαρακτήρας και πιστεύουμε ότι και με τη νέα Διοίκηση του ΙΓΕ θα πορευτούμε όλοι μαζί» επισήμανε η κα Χαλιώτη.
Continue Reading