Βύρωνα
Σεμινάριο αντισεισμικής προστασίας για το προσωπικό των βρεφικών-παιδικών σταθμών του Δήμου Βύρωνα
![](https://www.xtypos.gr/wp-content/uploads/2021/03/thpic-3.jpeg)
Την Τρίτη 16-3-2021 πραγματοποιήθηκε με μεγάλη επιτυχία διαδικτυακό σεμινάριο για το προσωπικό των Παιδικών Σταθμών, που οργανώθηκε από τη Διεύθυνση Βρεφικών-Παιδικών Σταθμών, σε συνεργασία με τον Οργανισμό Αντισεισμικού Σχεδιασμού και Προστασίας.
Η σχετική εισήγηση επικεντρώθηκε στον τρόπο αντίδρασης σε περίπτωση σεισμού και κυρίως στα προληπτικά μέτρα που πρέπει να λαμβάνονται στους Παιδικούς Σταθμούς για την σωστότερη αντιμετώπισή του.
Continue Reading