Ηρακλείου Αττικής
Συγκέντρωση σχολικών ειδών για τα παιδιά της Θεσσαλίας στο Δήμο Ηρακλείου Αττικής
![](https://www.xtypos.gr/wp-content/uploads/2018/08/sxolika-eidi.jpg)
Οι Εθελοντές του Δήμου Ηρακλείου Αττικής καλούν τους πολίτες να συμμετάσχουν στη δράση συγκέντρωσης σχολικών ειδών για τις μαθήτριες και τους μαθητές που η καταιγίδα Daniel, έφερε σκληρές και δυσάρεστες επιπτώσεις στη ζωή τους, λίγο πριν το ξεκίνημα της νέας σχολικής χρονιάς.
Η δράση θα γίνει το Σάββατο 16 Σεπτεμβρίου 2023, ώρες 10:00-16:00 στο Δημαρχείο Ηρακλείου Αττικής σε συνεργασία με το ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ και τον ΣΚΑΙ. Συγκεντρώνονται τα σχολικά είδη: τετράδια, μολύβια, στυλό, μαρκαδόρους, μπλοκ ζωγραφικής χάρακες κτλ.
Continue Reading