Κοινωνία
Ημέρα υιοθεσίας αδέσποτων ζώων συντροφιάς στον Δήμο Λυκόβρυσης – Πεύκης
![](https://www.xtypos.gr/wp-content/uploads/2024/05/IMG_5209.jpg)
Ο Δήμος Λυκόβρυσης – Πεύκης, σε συνεργασία με το φιλοζωικό σωματείο Save Stray Animals and Volunteers, Εθελοντές και Αδέσποτα Λυκόβρυσης – Πεύκης, διοργανώνει ημέρα υιοθεσίας αδέσποτων ζώων συντροφιάς στο πλαίσιο ανάδειξης της αναγκαιότητας για την υιοθεσία των ζώων αλλά και ευαισθητοποίησης των πολιτών.
Η δράση θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 26 Μαΐου και ώρα 17:30 – 20:00 στον προαύλιο χώρο της αίθουσας “Μανόλης Αναγνωστάκης” (Ρ. Φεραίου & Χρ. Σμύρνης), για να γνωρίσουν οι πολίτες τετράποδους φίλους προς υιοθεσία από κοντά.
Continue Reading