Κοινωνία
Προσφορά οπωροκηπευτικών για τους άπορους πολίτες της Πεύκης
![](https://www.xtypos.gr/wp-content/uploads/2020/12/ΤΡΟΦΙΜΑ-4.jpg)
ΜΙα γενναιόδωρη προσφορά σε οπωροκηπευτικά έγινε για τους άπορους δημότες Πεύκης από τη Γ’ Λαϊκή Αγορά Αθηνών, σύμφωνα με ενημέρωση του Αντιδημάρχου Π. Ιωάννου.
Πιο συγκεκριμένα, σήμερα το πρωί προσφέρθηκε 1 τόνος οπωροκηπευτικά στην εκκλησία των Αγίων Αποστόλων και 1 τόνος στην εκκλησία του Αγίου Παντελεήμονα Πεύκης από τα σωματεία επαγγελματιών και παραγωγών της Γ’ Λαϊκής αγοράς Αθηνών.
Παρόντες στην παράδοση ήταν οι: Κώστας Σφύρλας Πρόεδρος των πωλητών, Θοδωρής Καλατζόγλου Πρόεδρος παραγωγών, Γενικός Γραμματέας Γιώργος Σαρδελής , πρ. πρόεδρος Θανάσης Ξυνταράκης.
Continue Reading