Μεταμόρφωσης
Επέστρεψαν δυναμικά τα χορωδιακά τμήματα του Δήμου Μεταμόρφωσης
![](https://www.xtypos.gr/wp-content/uploads/2021/11/xorwdia_metamorfosi.jpg)
Με μεγάλη συμμετοχή, ξεκίνησαν για τη φετινή χρονιά τόσο στα χορωδιακά τμήματα ((Μικτή Χορωδία, Τρίτης Ηλικίας και Παίδων) του Δήμου Μεταμόρφωσης, όσο και στο δημιουργικό εργαστήρι -υπό την παρουσία της Προέδρου της Κοινωφελούς Επιχείρησης, Χριστίνα Αντωνοπούλου.
Πλέον τα μαθήματα των χορωδιακών τμημάτων θα πραγματοποιούνται κάθε Πέμπτη, στο 6ο Δημοτικό Σχολείο Μεταμόρφωσης (Πάρνηθος 20) και συγκεκριμένα:
Τμήμα Παίδων: 19:00
Μικτή Χορωδία: 20.15
Τρίτη Ηλικία: Θα υπάρξει ενημέρωση.
Αντίστοιχα τα δημιουργικά εργαστήρια της Κοινωφελούς Επιχείρησης τα οποία περιλαμβάνουν εφαρμοσμένες τεχνικές διακόσμησης, κόσμημα και μπατίκ πραγματοποιούνται στο Κτίριο Μόδα (Μιαούλη 6):
Μπατίκ: Κάθε Δευτέρα, 18.00-20.30.
Εφαρμοσμένες τεχνικές διακόσμησης: Κάθε Πέμπτη, 18.00-20.30
Κόσμημα: Κάθε Κυριακή, 18.00-20.30.
Ξεκινούν, επίσης, μαθήματα Κοπτικής- Ραπτικής, Ζωγραφικής και μικτών τεχνικών την ερχόμενη Τετάρτη 10/11 ώρα 17:30 (με 21.00) στο Κτίριο Μόδα (Μιαούλη 6).
Για οποιεσδήποτε πληροφορίες και διευκρινίσεις για το καλλιτεχνικό εργαστήριο, μπορείτε να επικοινωνήσετε στο 210-2845008 (Κοινωφελής Επιχείρηση). Για τις χορωδίες μπορείτε να επικοινωνήσετε με το 2132012997 και -996 (Τμήμα Πολιτισμού).