Ειδήσεις
Με λαμπρότητα τίμησε το “ΟΧΙ” ο Δήμος Νέας Φιλαδέλφειας – Νέας Χαλκηδόνας
![](https://www.xtypos.gr/wp-content/uploads/2021/10/250440592_1870177673185995_2304663956557832677_n.jpg)
Με λαμπρότητα, επισημότητα αλλά και με την τήρηση των απαραίτητων μέτρων προστασίας της δημόσιας υγείας, εορτάστηκε η Εθνική Επέτειος της 28ης Οκτωβρίου 1940 στον Δήμο Νέας Φιλαδέλφειας – Νέας Χαλκηδόνας.
Η επίσημη δοξολογία εψάλη το πρωί της Πέμπτης 28 Οκτωβρίου στον Ιερό Ναό της Αγίας Ευφημίας της Νέας Χαλκηδόνας.
Ακολούθησε η επιμνημόσυνη δέηση και η κατάθεση στεφάνων από τους φορείς και τους συλλόγους της πόλης στο Μνημείο Ηρώων της Νέας Χαλκηδόνας καθώς και η εκφώνηση του πανηγυρικού της ημέρας από τον Δήμαρχο Νέας Φιλαδέλφειας – Νέας Χαλκηδόνας Γιάννη Βούρο.
Οι εκδηλώσεις εορτασμού κορυφώθηκαν με τη μεγάλη μαθητική παρέλαση, που πραγματοποιήθηκε επί της Λ. Δεκελείας.
Continue Reading