Παλλήνης
Συνάντηση του Γιώργου Καραμέρου με τον Χρήστο Αηδόνη
![](https://www.xtypos.gr/wp-content/uploads/2024/04/440966878_749734360668262_3077137972720517178_n.jpg)
Τον Βουλευτή Ανατολικής Αττικής του ΣΥΡΙΖΑ Γιώργο Καραμέρο υποδέχτηκε ο Δήμαρχος Παλλήνης Χρήστος Αηδόνης, στο Δημαρχιακό Μέγαρο, στο πλαίσιο ενημερωτικών συναντήσεων που πραγματοποιεί η νέα Δημοτική Αρχή με στελέχη του Ελληνικού Κοινοβουλίου αλλά και της Τοπικής Αυτοδιοίκησης, που δραστηριοποιούνται πολιτικά στην περιφέρεια Αν. Αττικής.
Ο κ. Αηδόνης, ενημέρωσε τον κ. Καραμέρο για σειρά θεμάτων και προτεραιότητες όπως αποχετευτικό δίκτυο, σχέδιο πόλης, αναπλάσεις κοινόχρηστων χώρων, απορροφήσεις ευρωπαϊκών πόρων, πολιτική προστασία κ.α..
![](https://www.xtypos.gr/wp-content/uploads/2024/04/440952958_749734347334930_6293352029079956937_n.jpg)
Ο Βουλευτής δήλωσε πως αναγνωρίζει την προσπάθεια που γίνεται σε αυτή τη χρονική στιγμή στην Παλλήνη, δεδομένης της πληθυσμιακής ανάπτυξης και των νέων μεγάλων απαιτήσεων που επιφέρει.
Ο κ. Αηδόνης ευχαρίστησε τον κ. Καραμέρο για την επίσκεψη και οι δύο πλευρές συμφώνησαν σε τακτική επικοινωνία, όπως άλλωστε πράττει ο Δήμαρχος τόσο με κυβερνητικά στελέχη όσο και με αυτά της αντιπολίτευσης.
![](https://www.xtypos.gr/wp-content/uploads/2024/04/440963194_749734350668263_9186592221327439597_n.jpg)
Στη συνάντηση το παρών έδωσαν ακόμη Αντιδήμαρχοι και Εντεταλμένοι Δημοτικοί Σύμβουλοι του Δήμου Παλλήνης καθώς και συνεργάτες του Βουλευτή ΣΥΡΙΖΑ.
Continue Reading