Κοινωνία
Αναβάθμιση του Άλσους Ψυχικού
![](https://www.xtypos.gr/wp-content/uploads/2024/05/1-2-1.jpg)
Πριν λίγες ημέρες, ο Δήμος Φιλοθέης – Ψυχικού, μαζί με στελέχη – εθελοντές της φαρμακευτικής εταιρείας Viatris, η οποία βρίσκεται στα όρια του Δήμου, καθάρισαν το Άλσος Ψυχικού και “φρέσκαραν” τα παγκάκια ώστε οι πολίτες να απολαμβάνουν τις υποδομές της πόλης.
![](https://www.xtypos.gr/wp-content/uploads/2024/05/2-1-1024x768-1.jpg)
Πρόκειται για μια πρωτοβουλία στο πλαίσιο της εταιρικής ευθύνης της Viatris, η οποία αγκαλιάστηκε από τη Διοίκηση του Δήμου και προσέφερε. χωρίς κανένα κόστος για τους πολίτες, την αναβάθμιση του πάρκου.
Ο Δήμος Φιλοθέης – Ψυχικού, σε συνεργασία με τον ιδιωτικό τομέα, είναι ανοιχτός σε πρωτοβουλίες οι οποίες έχουν πολλαπλασιαστικά οφέλη για τον πολίτη, πάντα με διαφάνεια και σεβασμό στην ιδιαίτερη φυσιογνωμία του προαστίου.
Continue Reading