Κοινωνία
Εντυπωσιακές εικόνες από την παρέλαση της 28ης Οκτωβρίου στο 1ο ΓΕΛ Νέου Ψυχικού
![](https://www.xtypos.gr/wp-content/uploads/2022/11/Παρέλαση-στολές-σημαία-ταμπέλα-1ου-ΓΕΛ-Νέου-Ψυχικού.jpg)
Με ιδιαίτερη λαμπρότητα και πλήθος κόσμου έγιναν οι εορτασμοί της Εθνικής Επετείου της 28ης Οκτωβρίου στον Δήμο Φιλοθέης Ψυχικού, οι οποίοι κορυφώθηκαν με τη μαθητική παρέλαση στην οδό Άγγελου Σικελιανού στο Νέο Ψυχικό και πλημμύρισαν το Προάστιο με ενθουσιασμό και χειροκροτήματα!
Το 1ο ΓΕΛ Νέου Ψυχικού εντυπωσίασε με την παρουσία του στην παρέλαση φορώντας παραδοσιακές αλλά και γαλανόλευκες φορεσίες. Δείτε εικόνες:
![](https://www.xtypos.gr/wp-content/uploads/2022/11/παρέλαση-κ.Ευαγγελινός-συμπερίληψη.jpg)
![](https://www.xtypos.gr/wp-content/uploads/2022/11/Παρέλαση-σημαία.jpg)
![](https://www.xtypos.gr/wp-content/uploads/2022/11/Παρέλαση-σημαία2.jpg)
![](https://www.xtypos.gr/wp-content/uploads/2022/11/παρέλαση-κορίτσια-με-παραδοσιακές-φορεσιές.jpg)
![](https://www.xtypos.gr/wp-content/uploads/2022/11/μαθητές_σημαία_στολές_κ.-Παπαδάκη-συμπερίληψη.jpg)
![](https://www.xtypos.gr/wp-content/uploads/2022/11/Μαθητές_σημαία_στολή-συμπερίληψη.jpg)
Continue Reading