Κηφισιάς, Ερυθραίας, Εκάλης
Διανομή τροφίμων σε περισσότερες από 200 οικογένειες στο Δήμο Κηφισιάς
![](https://www.xtypos.gr/wp-content/uploads/2022/04/6-44.jpg)
Τρόφιμα σε περισσότερες από 200 οικογένειες δικαιούχους του χρηματοδοτούμενου προγράμματος «Επισιτιστικής και Βασικής Υλικής Συνδρομής του Ταμείου Ευρωπαϊκής Βοήθειας για τους Απόρους (ΤΕΒΑ/ FEAD)», διανεμήθηκαν την Πέμπτη 7 Απριλίου 2022, στο «Ζηρίνειο» Δημοτικό Στάδιο Κηφισιάς.
Τη δράση συντόνισε ο Αντιδήμαρχος Δημοτικής Ενότητας Κηφισιάς, Κοινωνικού Σχεδιασμού και Αειφόρου Ανάπτυξης Σταύρος Ζαπάντης.
Η διανομή έγινε με προκαθορισμένα ραντεβού και με όλα τα μέτρα για τον περιορισμό της διασποράς του covid- 19.
Η ανωτέρω δράση υλοποιείται μέσω της Σύμπραξης ΠΕ Βορείου Τομέα Αθηνών που έχει συσταθεί για τις ανάγκες του ΤΕΒΑ και στην οποία ο Δήμος Κηφισιάς συμμετέχει ως εταίρος. .
Continue Reading