Κηφισιάς, Ερυθραίας, Εκάλης
Μικροί και μεγάλοι καθάρισαν τον Κηφισό ποταμό
![](https://www.xtypos.gr/wp-content/uploads/2022/06/285240679_400605568776940_5618954073704152657_n.jpg)
Μήνυμα για την προστασία του περιβάλλοντος έστειλαν παιδιά και ενήλικοι εθελοντές από το “Χαμόγελο του Παιδιού”, στη δράση καθαρισμού που πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 4 Ιουνίου 2022 στον Κηφισό ποταμό.
Στο πλαίσιο της δράσης πραγματοποιήθηκε επίσης ενημέρωση για την Πυρασφάλεια από τον Ανθυποπυραγό της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας κ. Παναγιώτη Παπαστάμο, ενώ συμμετείχαν ο Αντιδήμαρχος Περιβάλλοντος κ. Γιώργος Σκορδίλης και ο Αντιπεριφεριάρχης Υγείας κ. Γιάννης Κεχρής.
![](https://www.xtypos.gr/wp-content/uploads/2022/06/283763760_400605392110291_5869304647005764205_n.jpg)
![](https://www.xtypos.gr/wp-content/uploads/2022/06/284278891_400605482110282_2980356184069053748_n.jpg)
Σημειώνεται ότι την οργάνωση ανέλαβε ο Δήμος Κηφισιάς και το Χαμόγελο του Παιδιού, από όπου συμμετείχαν και εθελοντές.
Continue Reading