Κηφισιάς, Ερυθραίας, Εκάλης
Συνάντηση με επίκεντρο την κλιματική αλλαγή στο Δημαρχείο Κηφισιάς
![](https://www.xtypos.gr/wp-content/uploads/2021/09/242427291_10165499213950277_8701628231478486749_n.jpg)
Συνάντηση στο Δημαρχείο Κηφισιάς πραγματοποίησαν το μέλος του Συντονιστικού του Κόμματος για τα Ζώα Νίκος Ράπτης με τον Πρόεδρο του Δημοτικού Συμβουλίου του Δήμου Κηφισιάς Σταύρο Ζαπάντη.
Ο κ. Ράπτης εξέθεσε την πρόταση του ΚΓΤΖ για «Κλιματική Συνάντηση» πολιτικών και κοινωνικών φορέων, στην οποία ο κ. Ζαπάντης ανταποκρίθηκε θετικά και υποσχέθηκε να τη συζητήσει στα αρμόδια όργανα.
Ο κ. Ράπτης συνεχάρη τον κ. Ζαπάντη για την παρέμβασή του κατά της πρόσφατα προγραμματιζόμενης εξολόθρευσης αγριόχοιρων, και γενικά για τους φιλοζωικούς του αγώνες. Αντίστοιχα ο Πρόεδρος εκφράστηκε θετικά για την ίδρυση και τη μέχρι σήμερα λειτουργία του ΚΓΤΖ, που όπως είπε το παρακολουθεί με ενδιαφέρον.
Continue Reading