Ειδήσεις
Συνεχίζονται με αμείωτο ρυθμό οι απολυμάνσεις στο Δήμο Κηφισιάς
![](https://www.xtypos.gr/wp-content/uploads/2020/11/128386586_3539005459519453_7972438822674769618_o.jpg)
Συνεχίζεται το πρόγραμμα των απολυμάνσεων του Δήμου Κηφισιάς, στην προσπάθεια να περιοριστεί η πανδημία του κορωνοϊού.
Ειδικό συνεργείο με κατάλληλο εξοπλισμό, απολυμαίνει σε εβδομαδιαία βάση στάσεις λεωφορείων, πλατείες και σημεία σε Κηφισιά, Νέα Ερυθραία και Νέα Κηφισιά όπου συγκεντρώνονται πολίτες.
![](https://www.xtypos.gr/wp-content/uploads/2020/11/128387416_3539002479519751_6425809385567973163_o.jpg)
![](https://www.xtypos.gr/wp-content/uploads/2020/11/128427843_3539006076186058_3096608664543870408_o.jpg)
Δράσεις απολύμανσης πραγματοποιούνται και στη Διεύθυνση Καθαριότητας, από το προσωπικό της, το οποίο απολυμαίνει το στόλο των οχημάτων- μηχανήματα έργου, υπηρεσιακά οχήματα, απορριμματοφόρα- καθώς και τους χώρους του Αμαξοστασίου.
Continue Reading