Ειδήσεις

Έκρυθμο κλίμα στο ματς μεταξύ ΑΕ Ηρακλείου και ΑΕ Κηφισιάς

Επεισόδια με έναν τραυματία σε

αγώνα κυπέλλου της ΕΠΣΑ

Επεισοδιακό ήταν το ντέρμπι μετάξύ της ΑΕ Ηρακλείου και της ΑΕ Κηφισιάς για το κύπελλο της ΕΠΣΑ που πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη στο γήπεδο της οδού Πρασίνου Λόφου (πάνω από την Αττική Οδό) στο Ηράκλειο Αττικής.

Η απουσία αστυνομίας από τα γήπεδα όπου γίνονται αγώνες τοπικών πρωταθλημάτων και κυπέλλου της Αθήνας ήταν καθοριστική καθώς οι αντεγκλήσεις μεταξύ των οπαδών των δύο ομάδων δεν άργησαν και συνδυαζόμενες με παράπονα για λάθος υποδείξεις του διαιτητή κ. Παππά έφεραν «την έκρηξη». Γύρω στο 36΄ και ενώ το σκορ ήταν 0-1 υπέρ της Κηφισιάς η λογομαχία στην μια εξέδρα μεταξύ ένθερμων οπαδών των δύο συλλόγων έφερε σε αυτή και άλλους από την από απέναντι εξέδρα με αποτέλεσμα για ένα πεντάλεπτο να έχουμε επεισόδια αλλά το παιχνίδι να συνεχίζεται κανονικά. Λίγο πριν από τη λήξη του ημιχρόνου εμφανίστηκαν μοτοσικλετιστές της αστυνομίας και στο ημίχρονο νοσοκομειακό που πήρε έναν τραυματία και πιο ειδικά τον αδελφό του γενικού αρχηγού των  Κηφισιώτων κ. Πλατογιάνη.  Ο αδελφός του προέδρου της Α.Ε. Κηφισιάς κ. Γαντζούλα οργισμένος τα είχε βάλει με την διοργανώτρια αρχή ΕΠΣΑ για την απουσία αστυνομίας από τα γήπεδα που διεξάγονται αγώνες της, ενώ η κατάσταση στην είσοδο του γηπέδου του Πράσινου Λόφου σε όλη τη διάρκεια του ημιχρόνου ήταν έκρυθμη. Παρ’ όλα αυτά το παιχνίδι συνεχίστηκε και η Κηφισιά επιβλήθηκε με 2-0 παίρνοντας το ειστήριο της πρόκρισης.