Εκλογές 2014
Ο Γιώργος Αράπογλου μίλησε στη Νέα Χαλκηδόνα
Ο υποψήφιος δήμαρχος Φιλαδέλφειας-Χαλκηδόνας Γιώργος Αράπογλου στην τελευταία «περιφερειακή» ομιλία του, στην πλατεία Κρήτης-Ολυμπιονικών (Νέα Χαλκηδόνα), αναφέρθηκε σε όλα εκείνα που απασχολούν τη συγκεκριμένη συνοικία, ανέλυσε τις προτάσεις και τις άμεσες προτεραιότητες του συνδυασμού για τη Νέα Χαλκηδόνα και την πόλη στο σύνολό της.
Επίσης πριν αλλά και μετά την τοποθέτησή του συνομίλησε για πολύ ώρα με τους κατοίκους της περιοχής.
Υπενθυμίζεται ότι και η πρώτη ανοιχτή συγκέντρωση του συνδυασμού «νέο-Ανεξάρτητη Πρωτοβουλία» είχε λάβει χώρα στη Νέα Χαλκηδόνα και συγκεκριμένα στο Κάτω Κουκλάκι.
Την Παρασκευή η κεντρική ομιλία
Πλέον ο συνδυασμός στην τελευταία μεγάλη ανοιχτή μας συγκέντρωση την Παρασκευή 16/05 στις 7 μ.μ., στο εκλογικό του κέντρο (Δεκελείας 92, δίπλα στην Εθνική Τράπεζα).