Εκλογές 2014
O Ξένος Μανιατογιάννης νέος Δήμαρχος Βριλησσίων
![](https://www.xtypos.gr/wp-content/uploads/2014/05/images_NEW_PHOTOS_person_maniatogiannis_xenos.jpg)
Άλλος ένας Δήμος των βορείων προαστίων όπου θα έχουμε νέα διοίκηση την επόμενη πενταετία είναι ο Δήμος Βριλησσίων. Εκεί ο κ. Ξένος Μανιατογιάννης νίκησε στο δεύτερο γύρο τον νυν Δήμαρχο, κ. Κώστα Ιωαννίδη. Ο κ. Μανιατογιάννης συγκέντρωσε 6.551 ψήφους (51,49%) και ο κ. Ιωαννίδης 6.171 ψήφους (48,51%) ενώ στο επόμενο Δημοτικό Συμβούλιο θα έχουν 19 και έδρες αντίστοιχα.
Οι υπόλοιποι συνδυασμοί θα εκπροσωπηθούν ως εξής στο Δημοτικό Συμβούλιο: “Δράση για μια άλλη πόλη” 3 συμβούλους, “Ανατροπή στα Βριλήσσια” 2 συμβούλους, “Ανοιχτή Πόλη” 2 Συμβούλους και Λαϊκή Συσπείρωση 1 Σύμβουλο.
Continue Reading