Επιστολές
Επιστροφή στις δραστηριότητες της “Εστίας”
![](https://www.xtypos.gr/wp-content/uploads/2014/09/images_868_estia_ilion.jpg)
Ο Σεπτέμβρης ήρθε τα σχολεία ξεκίνησαν και οι δραστηριότητες που θα πλαισιώσουν τη φετινή χρονιά οργανώνονται σιγά σιγά. Ο Εξωραϊστικός Σύλλογος «Η Εθνική Εστία» λειτουργεί και φέτος εμπλουτισμένα και ανανεωμένα τα επιμορφωτικά τμήματα του. Οι εγγραφές διαρκούν εως και τη Παρασκευή 26/09. Τα γραφεία του Συλλόγου (Τερψιχόρης 5 Ίλιον) θα είναι ανοιχτά απο τις 19.00-21.00 για να καλοσωρίσουν όλους όσοι επιθυμούν να πάρουν μέρος και αυτή τη χρονιά σ’ ένα ταξίδι στη γνώση της παράδοσης και του χορού, της μουσικής και της άθλησης.
Τα τμήματα που θα λειτουργήσουν φέτος, εφόσον συμπληρωθεί ο απαραίτητος αριθμός συμμετεχόντων, είναι:
Παραδοσιακοί Χοροί
Ευρωπαϊκοί-latin Χοροί
Oriental
Εκμάθηση Μουσικών Οργάνων (Μπουζούκι, Κιθάρα, Κρουστά, Αρμόνιο)
Φωνητική
Αεροβική Γυμναστική
Zumba
Pilates
Το Σάββατο στις 27/09 θα πραγματοποιηθεί στις 10.30πμ στα γραφεία του Συλλόγου μας ο καθιερωμένος αγιασμός, όπου θα σηματοδοτήσει και την επίσημη έναρξη της νέας «συλλογικής» χρονιάς.
Σας περιμένουμε και φέτος στη πολύμορφη εστία έκφρασης και πολιτισμού του Συλλόγου μας.
Με εκτίμηση
Το Διοικητικό Συμβούλιο