Επιστολές
Η “Κασταλία” έκοψε τη Βασιλόπιτα της
![](https://www.xtypos.gr/wp-content/uploads/2014/12/images_NEW_PHOTOS_christmas_vasilopita9.jpg)
Προσφατως πραγματοποιήθηκε στο Κέντρο του Αμαρουσίου, στο εστιατόριο « Ιππόκαμπος», με υπερβολικά μεγάλη συμμετοχή μελών και φίλων, η εκδήλωση της Κοπής της Πρωτοχρονιάτικης Πίτας του Συλλόγου Κασταλία. Την εκδήλωση τίμησαν με την παρουσία και συμμετοχή τους ο περιφερειακός σύμβουλος κ. Πέτρος Δαμιανός ο επικεφαλής της αξιωματικής αντιπολίτευσης του Δήμου Αμαρουσίου κ. Λευτέρης Μαγιάκης, οι δημοτικοί σύμβουλοι κ. Μαίρη Διακολιού και κ. Πέτρος Κούκουζας καθώς και εκπρόσωποι άλλων συλλόγων και φορέων της πόλης μας, όπως ο κ. Κώστας Σηφάκης, Πρόεδρος του Συλλόγου « Κρηταγενής Ζευς» με το μέλος του ΔΣ κ. Γεωργία Χασαπλαδάκη, η κ. Μίκα Καββάλου, Πρόεδρος του Συλλόγου των Αναβρύτων, η κ. Σμαρώ Κιούση, Αντιπρόεδρος του Συλλόγου «Άγιος Κωνσταντίνος» η κ. Μίνα Κατσαρού, Πρόεδρος του Συλλόγου Οικογενειών και Φίλων Ψυχικής Υγείας Β/Ανατ. Αττικής ( ΣΟΦΨΥ) και η κ. Αγάπη Τσιροπούλου, μέλος του ΔΣ του Συλλόγου Ποντίων « Καπετανίδης»
Η μεγαλύτερη, από την αναμενόμενη, προσέλευση είχε ως συνέπεια να δημιουργηθεί ένταση, κάποιες στιγμές, και δικαιολογημένη δυσαρέσκεια σε κάποιες περιπτώσεις. Λυπούμαστε που το ζεστό και φιλικό κλίμα που χαρακτηρίζει όλες μας τις εκδηλώσεις διαταράχτηκε, έστω και λίγο, αυτή τη φορά. Μετά την ομιλία πάντως της Προέδρου και τις ευχές του κ. Πέτρου Δαμιανού και του κ. Λευτέρη Μαγιάκη ( εκ μέρους των εκπροσώπων της Αξιωματικής Αντιπολίτευσης), η μουσική ομάδα «Αλληλέγγυες Νότες» και η κ. Γεωργία Δεληγιαννοπούλου («Ιδιόμελον» ) αποζημίωσαν τους παρισταμένους με τα ποιοτικά τους τραγούδια, καθώς και με την ποιότητα της φωνής και της παρουσίας τους.
Ευχαριστούμε όσους και όσες δώρισαν είδη ή υπηρεσίες στη λαχειοφόρο μας και ιδιαίτερα το μέλος του συλλόγου μας, κ. Χρυσούλα Σφακιανάκη, για τα Ποιήματα και τα Διηγήματά της.
Για το Διοικητικό Συμβούλιο
Η Πρόεδρος Ο Γεν. Γραμματέας
Δήμητρα Κρεκούκια Χρήστος Παπαζλιώτης