Αμαρουσίου
Ο Θ. Αμπατζόγλου στον εορτασμό του Ιερού Ναού Αγίου Ιωάννου Άνω Αμαρουσίου
![](https://www.xtypos.gr/wp-content/uploads/2020/08/019A2014_1024x683.jpg)
Τελέστηκε η Πανηγυρική Θεία Λειτουργία στη μνήμη της Αποτομής της Τιμίας Κεφαλής του Αγίου Ιωάννη του Προδρόμου, στον Ιερό Ναό Αγίου Ιωάννου Άνω Αμαρουσίου (Πέλικα).
Το “παρών” στην λειτουργία έδωσαν ο Δήμαρχος Αμαρουσίου Θεόδωρος Αμπατζόγλου, μέλη της Δημοτικής Αρχής & Δημοτικοί Σύμβουλοι, εκπρόσωποι των Συλλόγων και πιστοί.
Λόγω έκτακτων υγειονομικών συνθηκών δεν πραγματοποιήθηκε η περιφορά της Ιερής Εικόνας πέριξ του Ναού συνοδεία της Φιλαρμονικής Ορχήστρας του Δήμου, όπως εθιμοτυπικά ήταν σύνηθες κάθε χρόνο.
Continue Reading