Πολιτική
Συνάντηση του Προέδρου της ΚΕΔΕ, Δημήτρη Παπαστεργίου, με την Ένωση Δημάρχων Αττικής
![](https://www.xtypos.gr/wp-content/uploads/2020/02/unnamed-21.jpg)
Ο Πρόεδρος της ΚΕΔΕ, είχε συνάντηση στα γραφεία της Ένωσης με το Προεδρείο της ΕΝ.Δ.Α (Ένωσης Δημάρχων Αττικής).
Ο κ. Παπαστεργίου αφού καλωσόρισε τα μέλη του Δ.Σ τους διαβεβαίωσε ότι η εμπειρία τους και η διάθεσή τους για προσφορά είναι παραπάνω από ευπρόσδεκτη στην ΚΕΔΕ. «Η εμπειρία και η γνώση που διαθέτετε είναι πολύ σημαντική για την νέα Τοπική Αυτοδιοίκηση σε μια εποχή ο ρόλος της είναι ακόμη πιο απαιτητικός από ό,τι στο παρελθόν για το καλό των πόλεων και των πολιτών», ανέφερε ο Πρόεδρος της ΚΕΔΕ.
Στη συνάντηση παραβρέθηκαν οι : Παύλος Καμάρας – Πρόεδρος Κώστας Μακρυνόρης – Αντιπρόεδρος Θεόδωρος Γεωργιάδης – Γεν. Γραμματέας Γιώργος Κουράσης – Ταμίας Βασίλης Γιαννακόπουλος – Αντιπεριφερειάρχης Αττικής και μέλος του ΔΣ της ΕΝ.Δ.Α Νίκος Μπάμπαλος – Μέλος ΔΣ.
Continue Reading