Κοινωνία
Ο Δήμος Χαλανδρίου μοίρασε σε ιδρύματα τα τρόφιμα που είχαν συλλεχθεί για το καρναβάλι
![](https://www.xtypos.gr/wp-content/uploads/2020/03/χατ.jpg)
Σε κοινωφελή ιδρύματα, μη κερδοσκοπικούς οργανισμούς και κοινωνικές δομές του Δήμου Χαλανδρίου μοιράστηκαν γλυκίσματα και τρόφιμα που συγκεντρώθηκαν από χορηγούς για τη διοργάνωση του φετινού Καρναβαλιού, η οποία ακυρώθηκε λόγω των πρόσφατων κρουσμάτων του κορονοϊού στη χώρα μας.
Σοκολάτες, δημητριακά, και άλλα είδη προσφέρθηκαν στο Ίδρυμα Χατζηκώνστα στην ΠΕΓΚΑΠ-NY (Πανελλήνια Ένωση Γονέων και Κηδεμόνων Ατόμων – Παιδιών Νοητικά Υστερούντων) Χαλανδρίου στα σπίτια των Μελισσίων και του Αμαρουσίου του Χαμόγελου του Παιδιού καθώς και στο Κοινωνικό Παντοπωλείο του Δήμου Χαλανδρίου.
Η διανομή πραγματοποιήθηκε με την υποστήριξη των αντιδημάρχων Κοινωνικής Πολιτικής & Περιβάλλοντος Κώστα Ευθυμίου , Πολιτισμού & διοικητικών υπηρεσιών Σέργιου Γκάκα, Αθλητισμού & Εξυπηρέτησης πολιτών Χάρη Μαυρουδή και της ειδικής συνεργάτιδας επικοινωνίας Βάλιας Χριστούλη.