Με τρομερό Μπρίλη ο Άρης Καλαμακίου νίκησε 3-2 το Χαλάνδρι σε φιλική αναμέτρηση

Με τον Γιάννη Μπρίλη σε εξαιρετική φόρμα, ο Άρης Καλαμακίου κατάφερε να κερδίσει την ΑΕ Χαλανδρίου στο δημοτικό στάδιο Χαλανδρίου, σε ένα φιλικό παιχνίδι.

Η ομάδα του Σπ. Μόχλα νίκησε με 3-2 σε μια αναμέτρηση γεμάτη ένταση και καλό ρυθμό, που κράτησε το ενδιαφέρον των θεατών.

Ο Μπρίλης άνοιξε το σκορ στο 15ο λεπτό, κάνοντας το 0-1 με σουτ μετά από κάθετη πάσα του Σπ. Δημογιάννη. Δέκα λεπτά αργότερα, επανήλθε με ένα μακρινό πλασέ, διευρύνοντας το σκορ σε 0-2. Οι γηπεδούχοι αντέτειναν με γκολ του Παπακωνσταντίνου στο 40′, μειώνοντας σε 1-2. Ωστόσο, ο 27χρονος επιθετικός επανέφερε τη διαφορά στο 60′, σημειώνοντας το 1-3 με μια εντυπωσιακή ατομική προσπάθεια.

Το τελικό 2-3 διαμορφώθηκε στο 70′ από τον Παπαδάκη, ο οποίος σκόραρε με πλασέ σε τετ α τετ.