Κηφισιάς, Ερυθραίας, Εκάλης
Σε εξέλιξη τα έργα αναβάθμισης σε σχολεία της Κηφισιάς
![](https://www.xtypos.gr/wp-content/uploads/2020/12/2-Large.jpg)
Συνεχίζονται οι εργασίες σε σχολικά κτήρια από την Πρωτοβάθμια και Δευτεροβάθμια Επιτροπή Παιδείας Δήμου Κηφισιάς, με πρόεδρο τον Αντιδήμαρχο Νέας Ερυθραίας Νικήτα Κόκκαλη.
Ο Δήμος συνεχίζει τις παρεμβάσεις σε σχολικά κτήρια εκμεταλλευόμενος την περίοδο που παραμένουν τα σχολεία σε αναστολή λειτουργίας.
![](https://www.xtypos.gr/wp-content/uploads/2020/12/1-Large-1-1.jpg)
Στο πλαίσιο αυτό εργασίες πραγματοποιήθηκαν στις αθλητικές εγκαταστάσεις του συγκροτήματος του 2ου Γυμνασίου και Λυκείου Κηφισιάς, όπου το προηγούμενο διάστημα αντικαταστάθηκε ο πλαστικός χλοοτάπητας του γηπέδου 5×5 και έγινε συντήρηση στις μπασκέτες και στους στυλοβάτες βόλεϊ καθώς και από την εγκατάσταση νέου καυστήρα και θερμαντικών σωμάτων στο 2ο Νηπιαγωγείο Κηφισιάς.
Continue Reading