Νικητές αναδείχτηκαν οι 4 αθλητές του Αθλητικού Συλλόγου Πυγμαχίας Αμαρουσίου στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Πυγμαχίας

Νικητές αναδείχτηκαν οι 4 αθλητές του Αθλητικού Συλλόγου Πυγμαχίας Αμαρουσίου που συμμετείχαν στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Πυγμαχίας. Το Πρωτάθλημα διεξήχθη στην Ελευθερούπολη, από τις 19 έως τις 22 Οκτωβρίου 2017.
Στην κατηγορία παίδων, την 1η θέση κατέκτησε ο Πρόδρομος Δημήτριος και την 3η ο Πρόδρομος Ιωάννης. Στην κατηγορία κορασίδων, η Παρασκευή Αντωνοπούλου κέρδισε την 3η θέση και στην κατηγορία Παμπαίδων, ο Νικόλαος Αντωνόπουλος αναδείχθηκε 3ος .
Ο Δήμος Αμαρουσίου συγχαίρει τους αθλητές και τους προπονητές τους για τις επιτυχίες τους και τους εύχεται «καλή επιτυχία» και στους επόμενους αθλητικούς στόχους τους.