Αγίας Παρασκευής
Βλάβη στο δημοτικό φωτισμό στην οδό Αγίου Ιωάννου στην Αγία Παρασκευή
![](https://www.xtypos.gr/wp-content/uploads/2024/02/dt-fotismos-ag.-ioannou.png)
Λόγω σοβαρής βλάβης στο υπόγειο δίκτυο καλωδίωσης, δεν λειτουργεί ο δημοτικός φωτισμός στην οδό Αγίου Ιωάννου και συγκεκριμένα από το ύψος της Αθανασίου Διάκου μέχρι και τη Γραβιάς.
Ο Δήμαρχος Αγίας Παρασκευής Γιάννης Μυλωνάκης μαζί με κλιμάκιο της Τεχνικής Υπηρεσίας και ηλεκτρολόγο, πραγματοποίησαν αυτοψία στο σημείο, προκειμένου να ενημερωθούν για τα ακριβή αίτια της διακοπής του φωτισμού.
Όπως διαπιστώθηκε η βλάβη στο υπόγειο δίκτυο καλωδίωσης είναι εκτεταμένη γι΄αυτό και καταβάλλονται καθημερινά προσπάθειες, ώστε να αποκατασταθεί οριστικά το πρόβλημα το συντομότερο δυνατό.
Continue Reading