Αμαρουσίου
Τα παιδιά των Δημοτικών Παιδικών Σταθμών επισκέφθηκαν το Μουσείο Φυσικής Ιστορίας του Δήμου Αμαρουσίου
![](https://www.xtypos.gr/wp-content/uploads/2019/04/IMG_20190409_101941-e1555080485797.jpg)
Τα προνηπιακά τμήματα των Δημοτικών Παιδικών Σταθμών ολοκλήρωσαν την επίσκεψη τους και τη φετινή σχολική περίοδος 2018-20019 στον φιλόξενο χώρο του Μουσείου Φυσικής Ιστορίας του Δήμου Αμαρουσίου, όπου τους δόθηκε η ευκαιρία να δουν πλούσιες συλλογές από το ζωικό βασίλειο.
Με την καθοδήγηση και φροντίδα των παιδαγωγών εντυπωσιάστηκαν με τα εκθέματα του Μουσείου που κράτησαν αμείωτο το ενδιαφέρον τους.
Continue Reading