Καλό επιθετικά το Χαλάνδρι αλλά με πολλά κενά στην άμυνα – Τι προέκυψε από τον φιλικό αγώνα με τον Άρη Καλαμακίου

Ο Άρης Καλαμακίου πέρασε νικηφόρα από το δημοτικό στάδιο Χαλανδρίου, στο φιλικό αντίπαλο την ΑΕ Χαλανδρίου, με τον Γιάννη Μπρίλη να σημειώνει χατ τρικ.

Η ομάδα του Σπ. Μόχλα επικράτησε με 3-2 σε ένα πολύ ωραίο παιχνίδι, που είχε καλό ρυθμό και πρόσφερε συγκινήσεις σε όσους το παρακολούθησαν.

Ο Μπρίλης άνοιξε το σκορ στο 15ο λεπτό, όπου έκανε το 0-1 με σουτ μετά από κάθετη πάσα του Σπ. Δημογιάννη, ενώ δέκα λεπτά μετά «χτύπησε» ξανά, σημειώνοντας το 0-2 με μακρινό πλασέ! Οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 1-2 στο 40′ χάρη σε γκολ που πέτυχε ο Παπακωνσταντίνου με σουτ, όμως η συνέχεια ανήκε πάλι στον 27χρονο επιθετικό, ο οποίος έγραψε το 1-3 στο 60′ με προσωπική ενέργεια και σουτ. Το τελικό 2-3 σημειώθηκε στο 70′, έπειτα από γκολ που πέτυχε ο Παπαδάκης με πλασέ σε τετ α τετ.

ΑΕ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (Γιώργος Παρασκευαΐδης): Χριστοδουλίδης, Κορωναίος, Ντζαβίδας, Μιχελής, Δέδες, Καφετζόπουλος, Γκουτζιούπας, Μπράχος, Παπακωνσταντίνου, Λυμπερόπουλος, Κατσάφαρος

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι Σταμουλακάτος, Τσούμας, Πολυχρονόπουλος, Ρότζερς, Τζέτζος, Σπηλιωτάκης, Θανασάς, υπό δοκιμή, Παπαδάκης

ΑΡΗΣ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ (Σπύρος Μόχλας): Γουλής, Μερετσόλιας, Κουτσοχρήστος, Καραγκιουλές, Γοργάκης, Θωμάς, Σπ. Δημογιάννης, Λεβέντης, Μπρίλης, Τζήμας, Παπαντζήμας

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι Στεργιώτης, Κυριαζής, Χατζίου, Β. Δημογιάννης, Παπαγεωργίου, Κλείτσικας, υπό δοκιμή, Σταύρου.