Ο Δήμος Περιστερίου, για τα μικρά παιδιά και όχι μόνο, έχει προγραμματίσει ξεχωριστές θερινές παραστάσεις από το Θέατρο Σκιών «Σπυρόπουλου», με ώρα προσέλευσης 20.30, στο δροσερό...
Ο Δήμος Αγίας Παρασκευής, με βασικό προσανατολισμό τη δυνατότητα συμμετοχής των παιδιών της πόλης σε ποιοτικές εκδηλώσεις που θα καλλιεργήσουν την αγάπη τους για τον πολιτισμό, σχεδίασε και υλοποιεί...
Οι καλοκαιρινές επισκέψεις του αγαπημένου λαϊκού ήρωα, του Καραγκιόζη, συνεχίζονται στη Λυκόβρυση, με τη νέα παράσταση του θεάτρου σκιών Σπυρόπουλου, η οποία θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο...
Ο Δήμος Κερατσινίου – Δραπετσώνας, σε συνεργασία με τον Κερατσινιώτη καραγκιοζοπαίχτη Πάνο Καπετανίδη, διοργανώνει αυτό το καλοκαίρι λαϊκές βραδιές με τον αγαπημένο σε όλους Καραγκιόζη, παρουσιάζοντας διαφορετικό...
Ο αγαπημένος ήρωας μικρών και μεγάλων, ο Καραγκιόζης, έρχεται αυτό το καλοκαίρι στη Λυκόβρυση για να χαρίσει στιγμές γέλιου αλλά και συγκίνησης με την υπογραφή του...
Ο γνωστός καραγκιοζοπαίκτης Στράτος Καμπισιουλης, σε συνεργασία με τον Σύλλογο “Καλλινίκη”, έρχεται στα Βριλήσσια, στον πολυχώρο εκδηλώσεων της “ΚΑΛΛΙΝΙΚΗΣ” με την παραδοσιακή παράσταση “Ο Γαμος του...
Ο γνωστός καραγκιοζοπαίκτης Στράτος Καμπισιουλης, σε συνεργασία με τον Σύλλογο “Καλλινίκη”, έρχεται στα Βριλήσσια, στον πολυχώρο εκδηλώσεων της “Kαλλινίκης” με την επίκαιρη παράσταση “Ο Καραγκιόζης στη...
Την παράσταση θεάτρου σκιών «Ο Καραγκιόζης οικολόγος και το καμένο δάσος» θα έχουν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν μικροί και μεγάλοι στον Δήμο Αγίας Παρασκευής την Κυριακή...
Την παράσταση θεάτρου σκιών «Ο Καραγκιόζης οικολόγος και το καμένο δάσος» θα έχουν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν μικροί και μεγάλοι στον Δήμο Αγίας Παρασκευής την Κυριακή...
Ο Καραγκιόζης και στην ανατολή του 2024 δηλώνει παρών για να ταξιδέψει με τις περιπέτειες του μικρούς και μεγάλους στον κόσμο της φαντασίας με όχημα των...
Τα παιδιά του Δήμου Φιλοθέης – Ψυχικού μέσα στην ζοφερή επικαιρότητα των τελευταίων ημερών πρακολούθησαν «Το λεωφορείο του Καραγκιόζη» στο άλσος Ψυχικού. Η δωρεάν παράσταση διοργανώθηκε...
Μία θεατρική, διαδραστική, μουσική παράσταση για όλη την οικογένεια, με πρωταγωνιστές τον Θανάση Βισκαδουράκη στο ρόλο του Νώε και τον Καραγκιόζη της Oικογένειας Σπυρόπουλου στον μπερντέ!...